Līdz aprīļa beigām Latvijā saglabāsies vēsas gaisa masas, siltāku gaisa masu ienākšana gaidāma maija sākumā, kad temperatūras paaugstināšanās var būt pat ļoti strauja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pirmdien dienas laikā virs Latvijas veidosies gubu-lietus mākoņi, kas daudzviet atnesīs nelielu īslaicīgu lietu, dažviet arī slapju sniegu un sniega graudus. Tomēr starp mākoņiem uzspīdēs arī saule. Dienas lielāko daļu vējš būs lēns, vien vakarpusē Kurzemē dienvidu vējš pastiprināsies līdz 8 m/s. Gaisa temperatūra dienas gaitā nebūs augstāka par +8 grādiem.

Vakarpusē no rietumiem Kurzemi sasniegs ar ciklonu virs Skandināvijas pussalas dienvidu rajoniem saistīta mākoņu un nokrišņu zona – gaidāms neliels lietus. Nākamās  divas dienas tieši šis ciklons noteiks laika apstākļus virs Latvijas – teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus, naktī iespējams arī slapjš sniegs. Pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Ar dienvidu puses vējiem uz Latviju tiks atnestas arī siltākās gaisa masas, dienas laikā mākoņainos apstākļos vēl aizvien nebūs siltāk par +7…+10 grādiem.

Nedēļās otrajā pusē siltās gaisa masas atradīsies netālu uz dienvidaustrumiem no Latvijas, bet virs mūsu valsts teritorijas atradīsies mākoņu un nokrišņu zona jeb atmosfēras fronte, kas atdala aukstās un siltās gaisa masas. Līdz ar to vairāk nokrišņu gaidāms tieši valsts austrumu daļā, iespējams, ka tie būs pat ilgstoši. Bet būtiskas gaisa temperatūras izmaiņas vēl aizvien nav gaidāmas.

Vien brīvdienās iepriekš minētā mākoņu un nokrišņu zona pakāpeniski varētu uzsākt virzīties uz ziemeļiem, ziemeļrietumiem, ļaujot arī Latvijā pakāpeniski ieplūst siltākam gaisam – jau svētdien gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā paaugstināsies līdz +9…+12 grādiem, bet maija sākumā, iespējams, vēl augstāk. Turklāt, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, ievērojami samazināsies nokrišņu varbūtība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA