Aprīlī piedzimuši 28 mazuļi, no tiem Ventspils pilsētā deklarēts 21 mazulis

639

Aprīlī Ventspils Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 28 jaundzimušie, no kuriem pilsētā deklarēts 21 bērniņš, pavēstīja Ventspils pilsētas pašvaldības iestādē. Jaundzimušo skaits ir par pieciem mazuļiem vairāk nekā martā.

No 28 jaundzimušajiem 11 ir zēni un 17 – meitenes. 12 mazuļiem ir noteikta paternitāte, kas nozīmē, ka viņi nākuši pasaulē nereģistrētā laulībā. Interesanti, ka 14 mazuļi ir otrie bērniņi ģimenē, trīs – trešie, pa vienam – kā ceturtais, piektais un sestais. Pirmo mazuli sagaidīja astoņi pāri.

Tiesa, no 28 Ventspilī piedzimušajiem mazuļiem pilsētā deklarēts par 1/4 daļu mazāks skaits – 21 bērniņš. Pieci deklarēti Ventspils novadā, pa vienam – Rīgā un Babītes novadā.

Mirušo skaits ir nedaudz mazāks nekā martā, kad mūžībā devās 54 ventspilnieki. Tas gan būtiski nemaina demogrāfiskās situācijas negatīvo tendenci, kad mirušo skaits ir teju divas reizes lielāks nekā jaundzimušo skaits. Turklāt satraucošs fakts ir tas, ka 11 no 48 mirušajiem bija vecumā no 22 līdz 59 gadiem. Pārējie ir gados vecāki: 23 – vecumā no 68 līdz 80 gadiem un 14 – vecumā no 81 līdz 91 gadiem. Pēdējā dzīvesvieta 37 personām bijusi Ventspils pilsēta.

Aprīlī Dzimtsarakstu nodaļā laulību svinīgi reģistrēja deviņi pāri. Vienam pārim tika organizēta Zelta kāzu jubilejas ceremonija.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay