Apstiprināti pirmie pieci IKT pilotprojekti par 73 000 eiro

1343
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Ventspils pilsētas domes Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas sēdē, piesaistot arī ekspertu no Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas, apstiprinājusi pirmos piecus informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) pilotprojektus par kopējo summu 72 903 euro, turklāt visi projekti saņems maksimālo atbalsta intensitāti 80% apmērā.

Kopumā pirmajā kārtā piedalījās septiņi pilotprojekti, tomēr divi nesaņēma atbalstu.

Ventspils IKT pilotprojektu programma, kuras mērķis ir sekmēt jaunu IKT risinājumu – infrastruktūras, aprīkojuma vai programmatūras izstrādi, testēšanu un ieviešanu Ventspilī, uzņēmējiem paver Latvijā vēl nebijušas iespējas – saņemt atbalstu jaunu produktu un pakalpojumu izstrādei līdz pat 80% apjomā no kopējām izmaksām.

Tā kā finansējuma saņemšanas nosacījums ir darbinieku nodarbināšana Ventspilī, nodrošinot 1.uzsaukuma projektiem pieejamo finansējumu 150 000 euro apmērā, Ventspils pilsētas dome ne tikai tieši investē pilsētvides attīstībā un viedo risinājumu ieviešanā, bet arī nodrošina jaunu darba vietu izveidi. Šo Ventspils pilsētas domes iniciatīvu augstu ir novērtējuši arī uzņēmēji – visi konkursam iesniegtie projekti paredzēja Latvijā vēl nebijušu produktu izveidi un jaunu darba vietu radīšanu Ventspilī.