Šoferīt, neatstāj automašīnu ielu malās!

1269
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde aicina autovadītājus intensīvās snigšanas laikā neatstāt savus spēkratus ilgstoši ielu malās, lai sniega tīrīšanas ekipāžas varētu pilnvērtīgi atbrīvot brauktuvi no sniega.

Ziemas sezonā Ventspils pilsētas ielu attīrīšanu no sniega apgrūtina uz ielām un auto stāvlaukumos novietotās automašīnas, jo īpaši tās, kas atstātas ilgstošai stāvēšanai. Tā kā intensīvas snigšanas laikā galvenās ielas tiek tīrītas vairākkārt, problēmas ar brauktuvju attīrīšanu no sniega vairāk rada tieši ilgstoši atstātās automašīnas, kuras nākas apbraukt. Tas liedz brauktuvi notīrīt pilnībā, veidojot ap atstāto automašīnu sniega vaļņus un rada būtiskus brauktuves sašaurinājumus. Tā rezultātā tiek apgrūtināta pārējo transporta līdzekļu kustība un samazinās pārvietošanās drošība.

Komunālā pārvalde atgādina, ka Ventspils pilsētas saistošie noteikumi paredz: “Laika periodā no 1.decembra līdz 1.martam jebkuru transportlīdzekli aizliegts novietot uz ielas un koplietošanas teritoriju braucamās daļas ilgstošai stāvēšanai ilgāk par 15 diennaktīm. Šajā laikā transportlīdzekļa īpašniekam jānodrošina sniega tīrīšana ap transportlīdzekli tā, lai netraucētu pārējo transportlīdzekļu satiksmi, tajā skaitā apstāšanos.”

Ventspils pašvaldības policija līdz 1.martam pievērsīs pastiprinātu uzmanību uz ilgāku laiku ielu malās vai stāvlaukumos atstātām automašīnām, meklēs to īpašniekus un veiks atbilstošas darbības, lai tiktu veikta saistošajos noteikumos apstiprināto normu ievērošana vai šo automašīnu pārvietošana. Ilgstoši uz ielām un koplietošanas teritorijās atstāto automašīnu īpašniekiem jāatceras veikt sniega attīrīšanu ap savu braucamo vai jāatrod cita piemērotāka vieta automašīnas novietošanai.