Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (31%) tuvākā pusgada laikā plāno veikt kādu lielāku pirkumu līdz 10 000 eiro apmērā. Lai gan pamatā par pirkumiem iedzīvotāji iecerējuši norēķināties, izmantojot personīgos uzkrājumus (58%) un savus regulāros ikmēneša ienākumus (46%), tomēr trešdaļa (30%) apsver iespēju naudu pirkumam aizņemties, liecina Norvik Bankas veiktās aptaujas dati.

Iedzīvotāji lielākoties vēlas labiekārtot savu apkārtējo vidi un plāno iegādāties lietas mājas vai dārza labiekārtošanai (39%). Interesanti, ka šī ir izteikta sieviešu prioritāte (48% sieviešu pretstatā 31% vīriešu). Vēl trešdaļa (31%) apsver jaunu elektronikas preču iegādi, savukārt nedaudz retāk – ceļojumu (28%), personīgās automašīnas (25%) un sadzīves tehnikas iegādi (24%).

Aptaujas dati rāda, ka iedzīvotāji, kuri plāno aizņemties, par atbilstošāko risinājumu uzskata patēriņa kredītu (10%) vai norēķināšanos ar kredītkarti (9%). Mazāk saistoša iedzīvotājiem šķiet finanšu līdzekļu aizņemšanās no tuviniekiem – tikai 7% aptaujāto būtu gatavi aizņemties no radiem vai draugiem. Taču zīmīgi, ka visretāk iedzīvotāji apsvērtu iespēju vērsties pie nebanku kredītdēvējiem (2%).

Kopumā visbiežāk (42%) iespēju par lielāka pirkuma veikšanu apsver iedzīvotāji vecumā līdz 30 gadiem, kā arī tie, kuru ienākumi uzskatāmi par vidēji augstiem. Interesanti, ka personīgos iekrājumus lielākam pirkumam visbiežāk izvēlētos tērēt 40 līdz 49 gadus veca sieviete, kamēr patēriņa kredītu izmantotu vīrietis vecumā no 30 līdz 39 gadiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA