Lai gan līdz Ziemassvētkiem ir vēl divi mēneši, Ventspils pilsētā jau ir uzsākta svētku izrotāšana. Kā stāsta Komunālās pārvaldes pārstāve Dace Kalsere, pašlaik notiek darbs pie Ziemassvētku noformējuma uzstādīšanas. Ziemassvētku noformējums pilsētā parasti tiekot veidots gan no iepriekšējo gadu svētku dekorējumiem, gan arī ik gadu iepirkts kas jauns.

Pilsētas kokos tiks uzstādītas ap 3000 gaismiņu virtenes kopā 36 km garumā ar pavisam 111 000 spuldzītēm tajās. Jauni dekori  eņģelīšu formās tiks uzstādīti 26 apgaismojuma stabos Talsu ielā, kā arī izgaismoti objekti parkos, skvēros un ielu krustojumos. 

Jau ierasta Ventspils Ziemassvētku noformējuma sastāvdaļa ir austrumu zodiaka simbolu figūras. Saskaņā ar Ķīniešu horoskopu nākamais ir suņa gads – tam atbilstošs izgaismots vides objekts tiks izgatavots un uzstādīts Lielajā laukumā.

Savukārt Ziemassvētku eglītes tiks izvietotas septiņās pilsētas vietās – Rātslaukumā, Lielajā laukumā, Tirgus laukumā, brīvostas teritorijā, Bērnu pilsētiņā, Pārventas bērnu parkā Fantāzija un Pārventas centrā.

Pakāpeniski svētku noformējuma darbus plānots pabeigt līdz 25.novembrim, kad Rātslaukumā paredzēta Ventspilsgalvenās svētku egles svinīgā iedegšana.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Juris Presņikovs