Aptauja: 73% iedzīvotāju lepojas, ka dzīvo Latvijā

1029

73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka lepojas ar to, ka dzīvo Latvijā, liecina pētījums, kas veikts, gaidot Latvijas simtgadi. Tikmēr 37% aptaujāto vērtē savu dzīvi Latvijā kā apmierinošu, savukārt kritiski noskaņoti ir vien 8%.

Kā galveno Latvijas sasniegumu pēdējo 100 gadu laikā 38% respondentu uzskata neatkarības un brīvības atgūšanu. Arī valsts iestāšanās Eiropas Savienībā tiek uzskatīta par būtisku panākumu, to minot 21% aptaujāto. 19% respondentu lepojas ar valsts pārstāvju panākumiem sportā, kā īpaši spilgtus piemērus minot nesen sasniegumus guvušos sportistus – basketbolistu Kristapu Porziņģi un tenisisti Aļonu Ostapenko.

Sasniegumus kultūras jomā uzskaitījuši 13% respondentu. Vien 5% aptaujāto vērtē, ka Latvija pēdējo simt gadu laikā nekādus sasniegumus nav guvusi.

57% aptaujāto norādījuši, ka, samazinot bezdarba līmeni, Latviju varētu nosaukt par savu sapņu zemi. 44% uzskata, ka šādu titulu valsts varētu iegūt, ja tiktu atvieglots nodokļu slogs.

Tāpat kā svarīgu kritēriju aptaujātie uzsver iespēju saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi (39%) un uzlabotas pensiju, sociālo garantiju un pabalstu sistēmas (36%). Katrs ceturtais norādījis, ka būtiskākais šķērslis sapņu zemes statusa sasniegšanai Latvijai ir korupcijas līmenis, kas būtu jāsamazina.

Līdzvērtīgu vērtējumu respondenti snieguši atbildēs par iespēju iegūt labu, starptautiski atzītu izglītību un nodrošināt labvēlīgāku vidi uzņēmējiem (attiecīgi 17% un 16%). Arī sociāla rakstura izmaiņas ir atzītas kā nepieciešamība Latvijas pilnveidošanai, piemēram, attiecību uzlabošana starp dažādu tautību pārstāvjiem, kā arī atsaucība vienam pret otru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA