Klāt 18.novembris – viena no vēsturē visnozīmīgākajām dienām Latvijai, kad pirms 99 gadiem tika proklamēta Latvijas Republika. Latvijas simtgades priekšvakarā plaša svētku programma ir visā Latvijā, tajā skaitā plašāka nekā iepriekš arī Ventspils pilsētā un novadā, informē pilsētas un novada pašvaldības.

VENTSPILS PILSĒTA

* Plkst. 11.00 18.novembra diena iesāksies ar Latvijas Republikas 99.gadadienas pateicības dievkalpojumu Ventspils Baptistu lūgšanu namā. Dievkalpojumā dziedās arī draudzes vīru ansamblis.

* Plkst. 17.00 teātra namā Jūras vārti sāksies 18.novembra dienai veltīts svētku koncerts. Svinīgā gaisotnē uzstāsies Ventspils bigbends, grupa Bur mani, kā soliste uzstāsies dziedātāja Elza Rozentāle. Ieeja koncertā ir bez maksas.

* No plkst. 17.30 Ventspils Valsts 1. gimnāzijas skolēni, viņu vecāki un skolotāji aicina ikvienu ventspilnieku piedalīties tradicionālajā Gaismas ceļā, kas tiks veidots pie skolas ēkas Kuldīgas ielā 1.

* Plkst. 19.00 ikviens aicināts uz Tilta dārzu, kur gaidāms skaists, vērienīgs un iedvesmojošs svētku koncerts Mūsu dziesmas Latvijai. Koncerta moto: “Mūzika, vārdi un dziesmas kā spēks vienmēr ir vienojuši mūsu tautu. Mēs to darām, ticot un apzinoties, ka ikviens vārds, katra skaņa rada mūsu realitāti. Tālab šis koncerts ir kā mūsu kopīgā lūgšana un pateicība par mūsu neatkarīgo valsti – Latviju.” Uzstāsies tādi pazīstami mūziķi un aktieri, kā Rēzija Kalniņa, Olga Dreģe, Lilita Ozoliņa, Ieva Akuratere, Aija Andrejeva, Alex un Atis Ieviņš, kā ari pavadošā grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

* Plkst. 20.00 Tilta dārzā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta svētku uguņošana.

VENTSPILS NOVADĀ

* Plkst. 13.45 svētku dievkalpojums Rindas baznīcā.

* Plkst. 15.00 Ances tautas namā Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks pasniegs 14 Ventspils novada pašvaldības apbalvojumus – Goda, Atzinības un Pateicības rakstus.

* Plkst. 17.00 Puzes kultūras namā valsts svētku koncerts, kur tiks pasniegti pateicības raksti pagasta aktīvākajiem iedzīvotājiem.

* Plkst. 17.00 svētbrīdis Usmas luterāņu baznīcā. Pēc tā svētku koncerts.

* Plkst. 19.00 Zūru pamatskolas mazajā zālē Karīnas Tatarinovas svētku koncerts, Vārves pagasta Gada cilvēks 2017 nominantu apbalvošana. Pēc tam balle.

* Plkst. 20.00 Ances tautas namā svētku balle ar grupu Nakts ziņas.

* Plkst. 20.00 Zlēkās svinīgais pasākums – Zlēku kalendāra atklāšana un Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts. Pēc tam svētku balle.

* Plkst. 21.00 Piltenes kultūras namā svētku balle ar grupu Miera vējos.

* Plkst. 21.00 Popē spēlēs grupa Muiža no Cēsīm.

* Plkst. 21.00 Zirās valsts svētku dienai veltīta balle.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA