Ar apbalvojumiem sumina Ventspils labākos absolventus

1828
Autors: Juris Presņikovs
Autors: Juris Presņikovs

Kā ik gadu, neilgi pirms jaunā skolas gada sākuma Ventspils pilsētas dome pasniedz Pedagoģiskā fonda apliecības un pateicības rakstus par Venstpils vidusskolēnu augstajiem sasniegumiem mācību procesā. Šoreiz svinīgajā pasākumā Livonijas ordeņa pilī atzinības no Ventspils pilsētas domes prieksšēdētāja Aivara Lemberga rokām saņēma kopumā 15 absolveni no Ventspils piecām mācību iestādēm.

Pedagoģiskā fonda apliecības nominācijā Gada skolēns saņēma četri Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas absolventi – Paula Kraule, Emīls Kalugins, Gunita Jankovska un Rēzija Monta Ēķe, Ventspils 4.vidusskolas absolvents Henriks Emerbergs un Ventspils 6.vidusskolas absolvente Anastasija Vihovaņeca.

Savukārt Ventspils pašvaldības Pateicības rakstus saņēma Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas absolventi Ruslans Smolonskis, Adelīna Anna Ziemele, Edgars Cebaks, Sabīne Jablonska un Inita Ušpele, Ventspils 2.vidusskolas absolvents Maksims Vasins, Ventspils 3.vidusskolas absolvente Elena Zhavoronkova, kā arī Ventspils 4.vidusskolas absolventi Roberts Kukainis un Verners Valters Roģis.

Jaunieši sarunas gaitā atklāja, kādās jomās uzsāks savas akadēmiskās studijas. Ventspilnieki smelsies zinības dažādās augstskolās Latvijā, tajā skaitā arī Ventspils augstskolā. Jomas ir visdažādākās – jurisprudence, medicīna, biznesa vadība, ķīmija, fizika un matemātika, kultūras menedžments un pat stūrmaņa profesija.

Kopš 2000.gada nosaukumu Gada skolēns piešķir Ventspils vispārizglītojošo skolu audzēkņiem par augstiem sasniegumiem mācību darbā – atzīmes 8, 9 un 10 vidējās izglītības atestātā, kā arī A un B līmenis centralizētajos eksāmenos ar kopējo procentuālo vērtējumu, kas ir ne zemāks par 75%.