Ventspilī bezdarba līmenis samazinājies līdz 6,7%

1554
Autors: SXC
Autors: SXC

Ventspilī šā gada augusta vidū bezdarba līmenis bija 6,7% un tas ir par 0,1% mazāk nekā pirms mēneša, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati par reģistrētā bezdarba līmeni.

Kopš aprīļa vidus, kad bezdarba līmenis bija 7,4%, katru mēnesi rādītāji ir samazinājušies. Tiesa, te jāņem vērā arī fakts, ka vasaras mēnešos Ventspilī pieaug sezonālo darbu veicēji, proti, Ventspils pilsētas pašvaldība nodrošina darba iespējas vasarā jauniešiem.

Ventspils pilsētā pašlaik bezdarba līmenis ir par 1,5% punktiem zemāks nekā vidēji Latvijā (8,2%) un par 3,5% punktiem zemāks nekā vidēji Kurzemes reģionā (10,2%).

Jāatzīmē, ka šogad augusta vidū bezdarba līmenis Ventspilī, salīdzinājumā ar pagājušā gada augusta vidu, ir par 0,3% zemāks, kad tas bija 7,0%.

Šobrīd NVA Ventspils filiāles datu bāzē ir reģistrētas 69 aktuālas vakances un uz vienu brīvo darbavietu pretendē 18 bezdarbnieki. Skaitliski pieprasītākās profesiju vakances ir – lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu inertās gāzes vidē (14), metāla konstrukciju atslēdznieks (13), lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē (10) un krāsotājs (5).