Ar īpašu zinātnisko konferenci sagaidīs Ventspils 1.ģimnāzijas 100 gadu jubileju

1335

Decembrī sākusies Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas 100.gadadienas svinēšana, un viens no pirmajiem notikumiem gaidāms piektdien, 7.decembrī. Tā būs zinātniskā konference Personības loma izglītībā: vakar, šodien, rīt, kas veltīta kā skolai, tā arī tās izveidotājam – izcilajai personībai Teodoram Grīnbergam, informēja skolas direktore Pārsla Kopmane.

Konferencē par Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas dibinātāja, arhibīskapa Teodora Grīnberga personības lomu valsts izglītības attīstībā uzstāsies Ventspils Livonijas ordeņa pils vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga, savukārt dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš runās par skolotāju lomu dažādos vēstures laikmetos.

Lektore, publiciste un mācību materiālu autore Aija Tūna stāstīs par personas lomu pārmaiņu procesos izglītības vērtību iedzīvināšanā intelektuālā un konkurētspējīgā sabiedrībā, savukārt par skolotāja personības lomu absolventu sagatavošanā nākotnes darba tirgum atspoguļos biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Paralēli konferencei ģimnāzijas audzēkņi grupās diskutēs par dažādām tēmām un jautājumiem: kāds ir mūsdienu skolēns – personība, kāda ir skolas loma un atbildība mūsdienīgas personības veidošanā, kāds ir mūsdienīgs skolotājs – personība, kāda ir vērtību nozīme mūsdienu izglītībā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Valsts 1.ģimnāzija