Pirmdien, 3.decembrī, sākās Ziemassvētku pabalstu izmaksa Ventspilī deklarētiem pensionāriem un personām ar invaliditāti. Pirmajā izmaksas dienā pabalstu ar pārskaitījumu uz norēķinu kontiem saņēmuši 3711 pensionāri un personas ar invaliditāti. Kopumā pabalstos izmaksāti jau nepilni 160 tūkstoši eiro, pavēstīja Ventspils pilsētas Sociālā dienesta pārstāve Olga Griķe.

Pabalsti sākti izmaksāt Ventspilī deklarētiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs pirms nodokļu nomaksas, neskaitot piemaksu pie pensijas, nepārsniedz 338,00 eiro. Pabalstu sākuši saņemt arī pensionāri un personas ar invaliditāti, kuri veselības stāvokļa dēļ paši nav varējuši ierasties Sociālajā dienestā, tādēļ to saņems mājās.

Pabalsta izmaksa ar pārskaitījumu uz norēķinu kontiem un piegādi mājās turpināsies līdz 31.decembrim. Visu pabalsta izmaksas laiku ir iespējams rakstīt iesniegumus pabalsta saņemšanai bankas kontā tiem iedzīvotājiem, kuriem ir tiesības saņemt pabalstu Ziemassvētkos. Iesnieguma formas pieejamas Sociālajā dienestā vai pilsētas portālā.

Lielākajā pabalsta saņēmēju pieplūduma laikā, ar mērķi mazināt rindas, no 18.decembra līdz 21.decembrim pabalstu varēs saņemt katru dienu, ņemot vērā iedalījumu pēc pabalsta saņēmēju uzvārda sākuma burtiem, līdzīgi kā tas tika organizēts arī iepriekšējās svētku pabalstu izmaksu reizēs, skaidroja Griķe.

Ceturtdien Sociālā dienesta kasēs tiks uzsākta Ziemassvētku pabalsta izsniegšana iepirkumu karšu veidā 30 eiro vērtībā par katru nepilngadīgu bērnu trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Pabalsta izmaksa turpināsies līdz 27.decembrim.

Savukārt ģimenes, kuras audzina bērnus ar invaliditāti vai bāreņus un bez vecāku gādības palikušus bērnus, Ziemassvētku pabalstu 43 eiro apmērā Sociālā dienesta kasēs vai vecāku, aizbildņu norēķinu kontā varēs saņemt no 10.decembra līdz 31.janvārim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay