Valsts prezidenta vizītes ietvaros Vācijā Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš un Hamburgas ostas uzņēmuma Hafen Hamburg Marketing e.V. izpilddirektors Ingo Egloffs parakstīja saprašanās memorandu, lai veicinātu ciešāku sadarbību starp Latvijas un Vācijas ostām, pavēstīja Satiksmes ministrijā.

Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas nozares vizīte Vācijā norisinās Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizītes ietvaros. Latvijas delegāciju pārstāvēja ne tikai SM valsts sekretārs Ozoliņš, bet arī uzņēmēji no Rīgas un Ventspils brīvostām, kā arī no Liepājas speciālās ekonomiskās zonas.

Noslēgtais sadarbības memorands paredz stiprināt jūras savienojumus starp Latvijas un Vācijas ostām, kā arī veicināt integrēto jūras un dzelzceļa transporta koridoru attīstību starp Eiropu un Āziju, lai piesaistītu jaunas kravu plūsmas. Tāpat paredzēts attīstīt sadarbību pieredzes apmaiņā jaunāko tehnoloģiju ieviešanā, loģistikas pakalpojumu un ražošanas attīstībā, kā arī realizēt abpusēji izdevīgus starptautiskās sadarbības projektus.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Hamburgas Ekonomikas, transporta un inovāciju ministrijas valsts sekretāru Torstenu Savecki un Lībekas pilsētas mēru Janu Lindenau, lai pārrunātu sadarbības iespējas transporta un loģistikas jomās. Tostarp notika tikšanās ar Hamburgas un Lībekas ostu vadību un ostu uzņēmējiem, tai skaitā Hamburgas ostas galveno loģistikas uzņēmumu Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA).

Autors: Ventspilnieks.lv  / Foto: Satiksmes ministrija