Ar konteineriem pie skolām mācīs skolēnus, kā pareizi šķirot atkritumus

1472

Ventspils pilsētā pie vispārizglītojošajām mācību iestādēm sākta dalītās atkritumu vākšanas konteineru uzstādīšana, informē pašvaldības uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts.

Pirmās skolas, kas tikušas pie atkritumu šķirošanas konteineriem, kļuva Ventspils 1.pamatskola, 3.vidusskola un Pārventas pamatskola. Pie visām šīm skolām uzstādīti divi jauni zvanveida konteineri stiklam un plastmasai.

Lai atkritumu šķirošana sasniegtu galveno mērķi – tiktu no visiem atkritumiem atdalīti otrreiz pārstrādājami materiāli, svarīgi šķirošanu veikt pareizi, uzsver uzņēmumā. Konteineri paredzēti tikai šķiroto atkritumu novietošanai bez maksas, nosakot, ka dzeltenajos zvanveida konteineros drīkst ievietot šķirošanai derīgus – tīrus un saplacinātus plastmasas iepakojumus no sadzīves ķīmijas, kosmētikas, plēves un plastmasas (PET) dzērienu pudeles, marķētas ar HDPE, LDPE, PET simboliem, bet zaļajā konteinerā drīkst izmest tīras stikla pudeles un burkas.

Šobrīd stikla pudeles un plastmasas izstrādājumus iespējams izmest 46 dalīto atkritumu savākšanas punktos daudzdzīvokļu namu pagalmos, pie lielveikaliem un skolām, kā arī sašķirotos atkritumus iedzīvotājiem iespējams nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a katru dienu no plkst.10 līdz 19, izņemot pirmdienas.

Autors: Ventspilnieks.lv