(PAPILDINĀTS)

Vakar mazajā Ventspils peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noticis traģisks negadījums, kurā gājis bojā zēns, apstiprināja olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Olimpiskais centrs Ventspils saistībā ar traģisko negadījumu atcēlis 20 gadu jubilejas svinības.

Negadījums noticis plkst.18.40 mazajā peldbaseinā. Konstatējot negadījumu, bērnam nekavējoties uz vietas sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, tomēr mediķiem nav izdevies glābt bērna dzīvību.

Pēc negadījuma notikuma vietā strādājusi Valsts policija, skaidrojot notikušā apstākļus.

POLICIJA IEROSINA KRIMINĀLPROCESU

Boitmanis pagaidām nevarēja komentēt plašākus nelaimes gadījuma apstākļus, jo viņa rīcībā vēl neesot policijas slēdziena un pašlaik neesot skaidri notikušās traģiskās nelaimes cēloņi.

Policijas pārstāve Šeršņova norādīja, ka policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību un tiek skaidroti negadījuma apstākļi, tāpat ir nozīmēta ekspertīze. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Mazais peldbaseins ir speciāli paredzēts bērnu peldēšanas apmācībai. Nodarbība, kas paredzēta bērniem līdz septiņu gadu vecumam, notikusi profesionāla un pieredzējuša trenera vadībā. Boitmanis treneri raksturoja kā diplomētu un pieredzējušu, kurš Ventspils peldbaseinā strādājis trīs gadus un iepriekš ne reizi neesot radījis šaubas par savu profesionalitāti.

ATCEĻ JUBILEJAS SVINĪBAS

Saistībā ar vakar notikušo traģisko negadījumu, Olimpiskais centrs Ventspils atcēlis visus 20 gadu jubilejas pasākumus, norādīja Olimpiskā centra Ventspils pārstāvis Rolands Gorškovs.

Oktobrī bija plānoti dažādi olimpiskā centra jubilejas sporta pasākumi – velobrauciens pa Piedzīvojumu parka velo takām, skriešanas stafete stadionā, ģimeņu orientēšanas diena un atvērto durvju diena sporta bāzēs. Visi plānotie jubilejas sporta pasākumi ir atcelti.

SASAUC VĒL VIENU ĀRKĀRTAS SĒDI

Ventspils pašvaldība izveidojusi komisiju, ko vada domes izpilddirektors Aldis Ābele, lai noskaidrotu traģiskā nelaimes gadījuma apstākļus, iespējamos iemeslus un amatpersonu atbildību, skaidroja Ventspils pilsētas domes Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Komisijas uzdevums ir izvērtēt šī negadījuma apstākļus un nepieļaut šādu negadījumu atkārtošanos, tādējādi novēršot iespējamos apdraudējumus personu dzīvībai un veselībai.

Komisijā darbojas speciālisti no Ventspils pilsētas domes Juridiskās nodaļas, Būvniecības kontroles nodaļas, Personāla nodaļas, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes, kā arī pašvaldība ir lūgusi deleģēt Valsts Darba inspekcijas pārstāvi.

Šobrīd komisijas locekļi strādā gan notikumu vietā, gan ar dokumentiem, lai izvērtētu visus apstākļus. Šīs dienas laikā komisija sanāks uz atkārtotu sēdi.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA