Lai gan trešā daļa no maija mēneša ir aizvadīta, laika apstākļi Latvijā joprojām saglabājas neierasti auksti. Naktīs gaisa temperatūra saglabāsies zem nulles līdz pat nedēļas nogalei, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Nakts uz ceturtdienu bija aukstākā meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Aukstuma rekordi tika pārspēti gandrīz visā valstī. Ventspilī naktī uz ceturtdienu bija -1 grādu liels sals, un tā ir viena no trim stacijām, kurā aukstuma rekordi netika pārspēti. Visaukstākā nakts bijusi Mērsragā, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz -6,1 grādam.

Lai arī aukstās gaisa masas no mūsu reģiona pakāpeniski atkāpsies, tomēr naktis būs skaidras un ar lēnu vēju, tādēļ arī naktīs uz piektdienu un sestdienu vēl daudzviet piesals.

Ceturtdiena Ventspils pusē aizritēs ar mainīgu mākoņu daudzumu, nokrišņi nav gaidāmi. Pēcpusdienā debesis skaidrosies pilnībā. Pūtīs neliels ziemeļu puses vējš ar ātrumu līdz 3 m/s. Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +6 grādiem.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies līdz pat nedēļas beigām. Dienās gaisa temperatūra pakāpsies līdz pat +10 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Zane Bitere/LETA