Valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu šogad kopumā Latvijā paredzēta aptuveni 34,2 tūkstošiem bērnu no viena gada līdz 18 gadu vecumam, kuru dzīvesvieta deklarēta slimības endēmiskajās teritorijās.

Par augsta riska teritorijām, kur bērni var saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, šogad atzīti 27 Latvijas novadi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tajā skaitā ir arī Ventspils novads.

Tāpat valsts apmaksāta vakcinācija 100% apmērā paredzēta arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem visā Latvijas teritorijā neatkarīgi no dzīvesvietas.

Endēmiskajos rajonos 2016.gadā valsts apmaksāta vakcinācija pret ērču encefalītu tika uzsākta 3 506 bērniem, kas ir par 422 bērniem vairāk nekā 2015.gadā.

Lai saņemtu valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu, bērna vecākiem jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un abpusēji jāvienojas par izdevīgāko vakcinācijas veikšanas laiku.

Ar ērču encefalīta vīrusu inficētas ērces pēdējos gados konstatētas mežos un krūmājos visā Latvijas teritorijā. Pēc SPKC datiem, aptuveni 30% ērču, kas piesūkušās iedzīvotājiem, ir inficētas ar ērču encefalīta vīrusu, tādēļ risks saslimt pēc ērces koduma ir ievērojams.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Evija Trifanova/LETA