Rīgas ostas valdē, Ventspils ostas pārvaldē, kā arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē plānots iecelt jaunus Satiksmes ministrijas pārstāvjus, aģentūrai LETA pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Viņš jau ir iesniedzis sagatavotos rīkojuma projektus par amatpersonu maiņu valsts lielākajās ostās. Tuvākajā laikā savu jauno kandidātu Ventspils ostas pārvaldes valdē iecels arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!).

“Satiksmes ministriju turpmāk pārstāvēs eksperti un ierēdņi, kas ikdienā atbild par valsts kapitāla pārvaldību. Tie paši cilvēki, kuri kontrolē valsts kapitālsabiedrību darbību un es ļoti ceru, ka no mūsu puses šī pārvaldība kļūs daudz pragmatiskāka, mēs nodarbosimies arī ar lēmumu juridisko kontroli un ostu darbību koordinēšanu,” teica Linkaits.

Viņš informēja, ka Rīgas brīvostas valdē plānots iecelt Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieci Džinetu Innusu, Ventspils brīvostas valdē plānots iecelt ministrijas Juridiskā departamenta direktori Ingunu Strautmani, bet Liepājas SEZ valdē paredzēts iecelt ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietnieci Inesi Birziņu.

Innusa šobrīd ir Satiksmes ministrijas pārstāve Liepājas SEZ valdē, bet Rīgas ostas valdē viņa nomainīs Arti Stucku, savukārt Strautmane Ventspils ostas valdē nomainīs pašreizējo Satiksmes ministrijas pārstāvi Kasparu Ozoliņu.

Patlaban Venstpils ostā VARAM pārstāv pašreizējā zemkopības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) ārštata padomnieks Edijs Vaznis, un viņa vietā tiks iecelta Pūces biroja vadītāja Laila Spaliņa. Savukārt Rīgas brīvostas valdē Baibu Broku (VL-TB/LNNK) aizstās cits Rīgas domnieks, Pūces partijas biedrs – Viesturs Zeps (LA).

Pēc Pūces teiktā, abu ostu valdes ir politiskas institūcijas, un viņa pārliecība esot, ka tajās jāieceļ cilvēki, kas viņu var politiski pārstāvēt. Tāpat izvēlētie cilvēki esot pietiekoši kompetenti ieņemamajam amatam.

Spaliņa ir Attīstībai/Par politiķa Edgara Jaunupa ilggadēja līdzgaitniece. Līdz pagājušā gada vidum viņa ilgus gadus bija Jaunupa vadītā basketbola kluba VEF direktore.

Likums Par ostām nosaka, ka Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē katrā ir astoņi valdes locekļi: četri attiecīgās pašvaldības pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar attiecīgās pilsētas domes lēmumu, un četri – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA