Ceturtdien valdības sēdē lēma, ka ārkārtas situācija tiks izbeigta š.g. 9.jūnijā.

Ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā ir spēkā kopš 13.marta.

Pirmajiem no Covid – 19 noteiktajiem likumiem Saeimā ir noteikta steidzamības pakāpe, kas nepieciešama, lai ārkārtas stāvoklis nebūtu jāpagarina, kas šobrīd noteikts līdz 9.jūnijam.  Ceturtdien pirmajā lasījumā tika atbalstīts Covid-19 izplatības radītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas likumprojekts, to atbalstīja Saeimas deputātu vairākums. Tas paredz tiesiskā regulējuma noteikšanu atbalsta pasākumiem pēc ārkārtējās situācijas beigām. Šim likumprojektam piešķirta steidzamības pakāpe, kas nozīmē, ka tas Saeimā tiks izskatīts divos lasījumos.

Lai nodrošinātu tiesisko stabilitāti un valsts tautsaimniecības drošību, kā arī noteiktu, kuri līdzšinējie atbalsta pasākumi tiks turpināti arī pēc koronavīrusa izraisītās ārkārtējās situācijas beigām, ir izstrādāts jauns likuma projekts.

Līdz šī gada beigām uzņēmumi varēs pieteikties līdzšinējiem atbalsta instrumentiem, ko administrē finanšu institūcija “Altum”. Ir paredzēts saglabāt nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu līdz trim gadiem. Nodokļu maksātāji pieteikties šim atbalstam varēs līdz gada beigām.

Plānots saglabāt arī dīkstāves pabalstu līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Likumprojektā paredzēts, ka līdz gada beigām pašvaldības varēs atlikt nekustamā īpašuma nodokļa samaksu iedzīvotājiem, kā arī turpināt citus līdzšinējos atbalsta pasākumus.

Jaunais likums pēc ārkārtējās situācijas beigām aizstās līdzšinējo likumu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

8.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay