Ārvalstu investoru padome Latvijā piektdien pauda bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi saistībā ar Latvijas bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča iespējamo saistību korupcijas skandālā. Pēc padomes paustā, “šī situācija rada nopietnu kaitējumu valsts reputācijai, un, ja tā netiks risināta, radīs apdraudējumu gan esošām, gan jaunām investīcijām”.

Kā norāda padomes pārstāve Marta Jaksona, jau vairākus gadus padomes darba kārtībā ir jautājums par visu veidu ekonomisko noziegumu apkarošanu – korupciju, kukuļošanu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, maksātnespējas procesa ļaunprātīgu izmantošanu, naudas atmazgāšanu. “Šī jautājuma risināšana ir svarīga, jo ekonomisko noziegumu sekas sniedzas daudz tālāk par finanšu zaudējumiem un sabiedrības, uzņēmēju ekonomisko labklājību. Ekonomiskie noziegumi grauj labu pārvaldību, godīgumu, demokrātiskas institūcijas un sabiedrības morālos pamatus,” uzsver padome.

“Esošajā situācijā Latvijas reputācija ir jāatjauno pēc iespējas ātrāk. Vienīgais veids, kā to izdarīt, ir nodrošināt profesionālu un savlaicīgu izmeklēšanu no tiesībsargājošo iestāžu puses, kā arī uzturēt skaidru un proaktīvu saziņu ar visiem nacionālajiem, starptautiskajiem partneriem un sabiedrību kopumā. Tas būtu veids, kā visefektīvāk izbeigt spekulācijas, kas grauj finanšu nozari un kaitē Latvijas reputācijai,” norāda padome.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA