Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. “Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts,” uzsver Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks.

Viņš norāda, ka pašlaik ir jāuzticas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēlmei šo darbu saistībā ar Latvijas bankas prezidenta aizturēšanu un dažādiem citiem satricinājumiem finanšu sektorā – izdarīt pēc labākās sirdsapziņas, taču vienlaikus no tiesībsargājošās iestādes tiek sagaidīts ātrs un profesionāls rezultāts. Savukārt finanšu un banku sektoram ir jānovērš starptautisko organizāciju izteiktie pārmetumi, jāatjauno vietējās un starptautiskās sabiedrības uzticība un jādemonstrē spēja rīkoties.

“Sevišķi svarīgi – neignorēt faktu, ka šis ir vēlēšanu gads un šo notikumu sakritība, parādīšanās un eskalācija tieši šobrīd liek izdarīt nopietnus secinājumus par to, kas mūs sagaida turpmākos mēnešus līdz Saeimas vēlēšanām šī gada rudenī,” atgādina deputāts.

Viņš skaidro, ka visa Rietumu pasaule priekšvēlēšanu laikā saskaras ar vieniem un tiem pašiem draudiem. “Tā ir cīņa par cilvēku prātiem ar smalki izstrādātām informācijas un psiholoģijas operācijām, par kurām pati sabiedrība ļoti bieži nemaz nenojauš. Šīs metodes piedzīvo savu uzvaras gājienu, pateicoties gan interneta un sociālo tīklu popularitātei, gan arī tam, ka cilvēki par to netiek pietiekami brīdināti un paši līdz tam bieži nemaz neaizdomājas,” uzsver Pabriks. “Diemžēl mums ir jārēķinās, ka jebkura iekšpolitikas krīze un arī mazāks notikums var tikt pastiprināts no ārējiem spēkiem, kuriem Latvijas neatkarība, brīvība un attīstība vienmēr ir bijusi traucējoša. Mūsu neveiksmes var tikt izmantotas jau iepriekš sagatavotā informācijas izplatīšanas algoritmā. Analizējot aizvadīto vēlēšanu norises citviet pasaulē, būtu naivi iedomāties, ka Latviju, jo īpaši ņemot vērā mūsu ģeopolitisko situāciju, tas neskars. Tieši pretēji, Latvijas simtgadē un vēlēšanu gadā ar to saskarsimies pastiprināti.”

“Mūsu valsts naidnieks gadiem ir vēlējies vājināt Latvijas demokrātiskās vērtības, būvējot un izplatot vēstījumu par Latviju kā neizdevušos valsti. Tagad redzam, ka Latvijas mēģinājumi risināt savu finanšu un neuzticības krīzi, tiek ļoti mērķtiecīgi slāpēti ar stāstu par Latviju kā “korumpētu un uz finanšu kraha esošu valsti”,” norāda eiroparlamentārietis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA