AS VENTBUNKERS terminālī mācībās inscinēs naftas produktu noplūdi un aizdegšanos

1386

Otrdien, 8.augustā, plkst.11.00 Ventsils brīvostas teritorijā notiks AS Ventbunkers un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās civilās aizsardzības mācības. VUGD informēja, ka mācību laikā tiks inscenēta situācija, ka uzņēmuma vienā no naftas produktu noliešanas estakādēm laikā, kad tiek noliets mazuts no 60 vagoncisternām, notiek sūkņa blīvējumu bojājums un notiek naftas produktu noplūde – bojātais blīvējuma mezgls pārkarst un izraisa noplūstošo naftas produktu aizdegšanos.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti AS Ventbunkers civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām, kā arī pilnveidot VUGD Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļas un mācībās iesaistīto objektu ugunsdzēsības dienestu personāla praktiskās iemaņas ugunsgrēku dzēšanā naftas produktu noliešanas estakādēs. Plānotajās mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no AS Ventbunkers, VUGD, SIA Ventamonjaks serviss, SIA Ventspils nafta termināls, Ventspils pašvaldības policijas, Ventspils reģionālās vides pārvaldes un Ventspils domes vides uzraudzības nodaļas.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna, tāpēc iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

AS Ventbunkers, kas jau vairākkārt ir saņēmis arī apbalvojumu kā lielākais nodokļu maksātājs Ventspils pilsētā, ir viens no Ventspils ostā strādājošajiem vadošajiem naftas produktu pārkraušanas termināļiem, kas pārkrauj dīzeļdegvielu un mazutu. Šādas civilās aizsardzības mācības valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos notiek vienu reizi trīs gados.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvostas pārvalde