Ekonomikas ministrijas prioritātes 2018. gadā ir lielākas algas strādājošajiem un atbalsts Latvijas rūpniecībai, tikšanās laikā ar premjeru Māri Kučinski uzsvēra ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Pēc viņa teiktā, Latvijas simtgades gadā “ikvienam iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās”. Valdībai mērķtiecīgi jāturpina darbs pie dažādiem pasākumiem, kas turpina un padara vēl straujāku ekonomisko izaugsmi Latvijā.

“Mūsu mērķis ir panākt, lai Latvijā katrs trešais no nodarbinātajiem saņem mēnešalgu virs 1000 eiro,” uzsvēra ministrs.

“Šogad prioritāro darbu sarakstā esam iekļāvuši mājokļu pieejamības veicināšanu ģimenēm ar bērniem un augsti kvalificētiem speciālistiem, īpaši reģionos,” norāda ministrs. Viņš piebilda, ka augsta prioritāte šogad būs elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmas pilnveidošanai, pastiprinot jomas uzraudzību, nodrošinot nozares darbības caurspīdīgumu un izslēdzot potenciālas krāpniecības iespējas.

“Šogad esam iecerējuši veikt vēl vairākus pasākumus, kas veicinās Latvijas tautsaimniecības pāreju uz modernas ekonomikas modeli, veicinot finanšu tehnoloģiju un valsts pakalpojumu digitalizāciju un jaunuzņēmumu sadarbību ar universitātēm un korporācijām,” uzsvēra ministrs.

Šogad arī tiks turpināts darbs pie uzņēmējdarbības vides attīstības, pasākumiem produktivitātes veicināšanai uzņēmumos, dažādiem risinājumiem konkurētspējīgu energoresursu cenu nodrošināšanai un efektīvāka būvniecības procesa izveides, nodrošinot digitālās Būvniecības informācijas sistēmas efektīvu darbību.

Investīciju jomā plānots strādāt pie konkurētspējīgu investīciju piesaistes atbalsta paketes izstrādes un starptautiskā līmenī izcilas IKT izglītības programmas izveides. Eksporta veicināšanai plānots atbalstīt uzņēmumu dalību nozīmīgās starptautiskās izstādēs, īstenot ES fondu programmas ārējo tirgu apgūšanai un palīdzēt uzņēmējiem tālo tirgu apgūšanā, piemēram, Ķīnas, ASV, AAE.

Cilvēkresursu attīstībai īstenos pasākumu kompleksu darbaspēka nodrošināšanai, kas ietver gan pieaugušo izglītības veicināšanas, gan viedās imigrācijas risinājumus, gan darbaspēka mobilitātes jautājumus, piemēram, valsts garantiju mehānismu, kas palīdzēs augsti kvalificētiem speciālistiem iegādāties mājokli tuvāk darbavietai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA