Atklāj Ventspils koncertzāli “Latvija”

1597

Ceturtdiena, 25.jūlijs, ir īpaša diena Ventspils pilsētas vēsturē, kas ir arī visas valsts mēroga notikums – svinīgi tiek atklāta jaunā Ventspils Mūzikas vidusskolas un akustiskās koncertzāles Latvija ēka, kas atrodas Lielajā laukumā. Tādejādi tiek atzīmēta arī 100.gadadiena kopš Ventspilī “de facto” tika nodibināta neatkarīga Latvija, tā savukārt norādīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Jaunās ēkas Lielajā zālē ar 600 skatītāju vietām atradīsies arī divi pasaules līmenī īpaši mūzikas instrumenti. Viens no tiem ir manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG Vācijā. Otrais ir pašlaik pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, kas izgatavotas latviešu izcelsmes klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa uzņēmumā Klavins Piano Manufaktura Kft Ungārijā.

Kopumā ēkā ir izbūvētas 13 dažādas energoefektivitātes paaugstinošas tehnoloģijas, ievēroti ilgtspējīgas būvniecības principi un izmantoti videi draudzīgi un ilgmūžīgi materiāli, vienlaikus veicinot energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu ēkā, kā arī ēka radīs minimālā apmērā siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijas. Kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību ir zem 30 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisijas novērtējums zem 11 kg CO2/m2 gadā.

Koncertzāles projekta autors ir vācu arhitekta Deivida Kuka birojs.

Milzīgās ēkas būvniecības darbi tika sākās 2017.gada februārī. Lai gan bija nelielas aizķeršanās ar ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, šobrīd tā ir pilnībā gatava vērt durvis koncertiem un viesiem, bet rudenī arī mūzikas vidusskolas audzēkņiem.

Būvdarbus veica apvienība Merks – Ostas celtnieks, kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25,63 miljoni eiro (bez PVN). Kopējās ēkas izmaksas ir vismaz 31 miljons eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Merks publicitātes foto