Jau pēc nepilna mēneša, no 1.oktobra Ventspils reģiona sadzīves atkritumu poligonā Pentuļi tarifs par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugs par 36%, informē pašvaldības uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts.

Lai gan līdz šim veikti investīciju projektiem poligona infrastruktūras attīstībā un modernizēšanā un straujo Dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu no 9,96 eiro par tonnu tarifa apstiprināšanas brīdī 2012.gadā līdz 25 eiro par tonnu no šā gada janvāra, uzņēmums līdz šim esot spējis optimizēt izmaksas un tarifu par sadzīves atkritumu apglabāšanu saglabāt nemainīgu. Tomēr, kā uzsver uzņēmums, ņemot vērā izmaiņas Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas nosaka jaunu atkritumu apglabāšanas tarifa aprēķina kārtību, bija jāveic esošā tarifa pārrēķins.

Kopējais tarifs par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā Pentuļi no 1.oktobra pieaugs par 36% – no pašreizējiem 31,38 eiro līdz 42,64 eiro par tonnu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Neskatoties uz izmaiņām tarifā, šogad maksu iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu nav plānots mainīt.

Tomēr, ņemot vērā izmaiņas DRN likumā, kas nosaka, ka no 2018.gada janvāra DRN likme pieaugs no 25 līdz 35 eiro par tonnu, kā arī izmaiņas Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas nosaka arī izmaiņas maksas aprēķināšanas kārtībā, no 2018.gada janvāra uzņēmums būšot spiests pārskatīt arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, par ko iedzīvotāji tikšot informēti atsevišķi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Labiekārtošanas kombināts