Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1251

Piektdien, 1.septembrī, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēma laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 26. numuru!

Kā tas vienmēr mēdz būt – vasara nemanāmi aizlidojusi un kalendārs jau rāda pirmās rudens dienas. Skolās noskanējis šī mācību gada pirmais zvans un pēc bezrūpīgas dzīves veselu trīs mēnešu garumā bērni atgriežas darba ikdienā, bet pirmklasniekiem sākas pilnīgi jauna, līdz šim nepazīstama, kā droši varam teikt, ēra.  Tām ģimenēm ar bērniem, kuri pirmo reizi dodas uz pirmo klasi, septembris ir visai saspringts mēnesis. Kā bērniem, tā arī viņu vecākiem ir pamats uztraukumam. Kā bērns iekļausies jaunajā kolektīvā? Vai atradīs kopēju valodu ar skolotāju un klasesbiedriem? Vai mācīsies labi un tiks galā ar mājas uzdevumiem? Jautājumu ļoti daudz.

Uzzinot, ka Andis Sukurs strādā Latvijas Samariešu apvienības (LSA) Ventspils nodaļas nakts patversmē, kuras klienti ir galvenokārt bezpajumtnieki alkoholiķi un narkomāni, toskait, iespējams, arī ar HIV un AIDS inficētie, draugi un paziņas ne reizi vien neizpratnē viņam vaicājuši – kāpēc? Kā tu kaut ko tādu gribi un vari darīt? Kas tev liek ik dienas būt vienuviet ar cilvēkiem, no kuriem pārējie ļaudis parasti riebumā novēršas?

Pētījumi liecina, ka Kurzemē tikai 5% no visām pārbaudītajām vietām ir pieejamas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vecākiem ar bērnu ratiņiem. Pēc ilgstošām pārbaudēm pie šāda secinājuma nonāca sabiedriskās organizācijas “Apeirons” un “Babyroom”. Mēs nolēmām pārbaudīt, cik pieejama invalīdiem ir vide tieši Ventspilī.

 

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 8.septembrī!