Decembrī augusi partijas Saskaņa un Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK popularitāte, bet reitinga kritumu piedzīvojusi Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība, vēsta LTV raidījums Panorāma, atsaucoties uz SKDS veiktu iedzīvotāju aptauju par to, kā viņi balsotu Saeimas vēlēšanās.

Sociologs Arnis Kaktiņš raidījumam atzina, ka, salīdzinot ar novembra rādītājiem, nelies svārstības ir, tomēr tās nav tādas, lai izdarītu būtiskus secinājumus mēneša robežās vien. “Dažkārt arī tad, ja nav lielu izmaiņu, tas kaut ko nozīmē un tā ir interesanta ziņa un interesants secinājums. Piemēram, viss, kas notiek ar Vienotību, ir interesanti pavērot, vai tad popularitāte kāps vai kritīs. Un tas, ko mēs redzam – viņi turas,” norādīja Kaktiņš.

Saskaņas reitings audzis no 19,8% uz 20,7%.

Pēc trīs mēnešu popularitātes pieauguma nelielu reitinga kritumu piedzīvojusi ZZS. Tā gan aizvien ieņem otro vietu populārāko politisko spēku sarakstā ar 14,3% atbalstu, kas ir samazinājums par vienu procentpunktu. Trešo vietu ar reitinga palielinājumu par 0,3% ieņem VL-TB/LNNK – tās reitings decembrī bijis 7,3%.

Ceturtajā vietā vēl novembrī esošo Jauno konservatīvo partiju (JKP) ir nomainījusi Latvijas Reģionu apvienība, kuras reitings ir pieaudzis no 2,4% līdz 3,6%.

Savukārt JKP ieņem sesto vietu ar 3% reitingu – tūliņ pēc Vienotības, kas ar 0,3% kritumu un attiecīgi 3,5% vēlētāju atbalstu ierindojas piektajā vietā.

Par partiju No sirds Latvijai savu balsi atdotu 1,8% vēlētāju un tas ir samazinājums par 0,3%.

Tikmēr partijas KPV LV reitings ir samazinājies no 1,6% uz 1,5%.

Kustību Par! decembrī atbalstītu 1,5% vēlētāju, kas ir kāpums par 0,3%.

Vēlētāju vidū joprojām ir gana daudz neizlēmušo. SKDS dati liecina, ka teju ceturtā daļa vēl nezina, par ko balsos.

Autors: LETA / Foto: LETA