Augulis: Pareizs bija lēmums par radaru uzstādīšanu

1375
Foto: Ieva Makare/LETA
Foto: Ieva Makare/LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju jāturpina darbs satiksmes drošības nodrošināšanā un uzlabošanā, lai realizētu valdības doto uzdevumu stacionāro fotoradaru izvietošanā. Kā norādīja ministrs, statistika liecina, ka iepriekš bīstamajās vietās, kur uzstādīti fororadari, nav bojāgājušie un ir ievērojami samazinājies automašīnu plūsmas ātrums, taču joprojām ir daudz autovadītāji, kuri ir gatavi maksāt valsts budžetā ievērojamu naudas summu par ātrumu pārsniegšanu, uzskata satiksmes ministrs Uldis Augulis.

“Pareizs bija lēmums par radaru uzstādīšanu, jo vērojams, ka tas manāmi sācis disciplinēt autobraucējus, taču vēl joprojām ar šo situāciju ceļu satiksmes drošības jomā nevaram būt apmierināti, tādēļ tiks realizēts plāns visu radaru uzstādīšanā,” norāda Augulis.

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš informēja par kapitālsabiedrības paveikto 2016.gadā, uzsverot darbu pakalpojumu kvalitātes nodrošināšanā, e-pakalpojumu attīstīšana CSDD galvenajās nozarēs – transportlīdzekļu reģistrācijā, autovadītāju kvalifikācijā un tehniskajā kontrolē, kā arī ceļu satiksmes drošības plānā noteikto pasākumu izpildē, elektromobilitātes attīstība koordinēšanā un īstenošanā, stacionāro ātruma mērīšanas ierīču uzstādīšanā un darbībā.

Kā norādīja Lukstiņš, tad CSDD mērķis šajā gadā ir e-pakalpojumu īpatsvara palielināšana, attīstība un pieejamības nodrošināšana, lai klientiem būtu publiski pieejami dati par tirdzniecības vietās esošajiem transportlīdzekļiem, kā arī e-pakalpojumu vienkāršošana.

Attiecībā par autovadītāju apmācības procesu 2016.gadā ieviestas jaunas prasības autoskolām, kas paaugstinās autovadītāju apmācības kvalitāti, ieviesta kompetences vērtēšanas sistēma vadīšanas eksāmenā, eksāmena laiks pagarināts līdz 40 minūtēm. Šogad plānots ieviest jaunus teorētiskā eksāmena jautājumus video formātā, tāpat turpināsies darbs pie pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas pilnveidošanas.

Tāpat CSDD valdes priekšsēdētājs informēja, ka joprojām daudzi autovadītāji ziemas sezonā neievēro noteiktos ceļu satiksmes noteikumus attiecībā pret automašīnu riepu stāvokli.