Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs regulāri iepērkas internetā

1375
Foto: SXC
Foto: SXC

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs regulāri iepērkas internetā, veicot tiešsaistes pirkumus vismaz reizi mēnesī, liecina DPD sadarbībā ar Kantar TNS veiktā aptauja. Lai gan kopējais tiešsaistē veikto pirkumu īpatsvars ir zem Eiropas vidējā rādītāja, Latvijas iedzīvotāji uz eiropiešu fona izceļas ar biežo iepirkšanos ārzemju interneta veikalos.

Aptaujas dati rāda, ka tiešsaistes pirkumu skaits no kopējā Latvijā veikto pirkumu daudzuma sastāda 5,5%, kas ir zem Eiropas vidējā rādītāja (9,6%). Trīs visbiežāk internetā iegādātās preču kategorijas ir elektronika un augsto tehnoloģiju ierīces, skaistumkopšanas produkti, kā arī apģērbi un aksesuāri.

Vienlaikus 8 no 10 tiešsaistes pircējiem ir vismaz reizi iepirkušies ārzemju interneta veikalos, un šis ir augstākais rādītājs Eiropā. Vairums ārvalstu pirkumu veikti Ķīnas, Lielbritānijas vai ASV iepirkšanās vietnēs. Aptaujātie norādījuši, ka internetā iegādātās preces visbiežāk saņem pasta nodaļā (67%), kam seko piegādē uz mājām (62%) un sūtījuma saņemšana automatizētos paku terminālos vai paku izsniegšanas punktos (53%).