Augulis uzaicina vienu no lielākajiem konteinerpārvadātājiem apmeklēt Latvijas ostas

1387

Satiksmes ministrs Uldis Augulis Ķīnā ticies ar viena no pasaulē lielākajiem konteinerpārvadātājiem China COSCO Shipping Group un Ķīnas lielākā publiskās ostas operatora China Merchants Group pārstāvjiem, uzaicinot viņus klātienē apmeklēt Latvijas ostas.

Augulis aicinājis Ķīnas uzņēmumu pārstāvjus iepazīties ar esošām konteineru un ro-ro termināļu kapacitātēm, kā arī investīciju iespējām jauno termināļu un reģionālo loģistikas centru veidošanai, informē Satiksmes ministrija.

«Latvija pozicionē sevi kā aktīvu Eirāzijas piegādes ķēžu dalībnieku. Savukārt sekmīga Eirāzijas transporta koridora attīstība ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai nodrošinātu ekonomisko izaugsmi visā Eirāzijas kontinentā.  Latvija, ģeogrāfiski atrodoties krustcelēs, proti, uz Eiropas Savienības ārējās robežas Baltijas reģionā, tradicionāli ir līderis tranzīta kravu plūsmu apkalpošanā gan austrumu-rietumu, gan dienvidu – ziemeļu virzienos,» sarunā uzsvēra Augulis.

Attiecībā uz sadarbību ar China COSCO Shipping Group, kas pērn, apvienojoties Ķīnas konteinerpārvadājumi gigantiem China Shipping  un COSCO, ir kļuvis par vienu no nopietnākajiem nozares spēlētājiem pasaulē, Augulis norādīja, ka Latvija redz kompāniju kā partneri visos projektos, kas skar konteinertermināļu iegādi vai jaunu termināļu būvniecību, piedāvājot Latvijas ostu pakalpojumus preču distribūcijai Skandināvijā.

Savukārt lielākā publiskās ostas operatora CMG pārstāvjiem Augulis izteica sadarbības piedāvājumu kontekstā ar vienu no ievērojamākiem Eirāzijas industrijas un loģistikas projektiem – Baltkrievijas-Ķīnas Industriālā parka Lielais Akmens attīstību. Ņemot vērā, ka Industriālā parka tālākos attīstības plānos ir vairāki projekti, kuru realizācijai ir nepieciešama izeja uz Baltijas jūru, ministrs piedāvāja tam izmantot Latvijas ostas un Latvijas piedāvātos multimodālos risinājumus preču tālākai izplatīšanai Ziemeļeiropā.