Akciju sabiedrība Baltijas Ekspresis sasniegusi Latvijā līdz šim vēl nepieredzētu kravu apjoma kāpumu. Šā gada pirmajos mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu 2016.gada periodu, tas pieaudzis par 313%. Baltijas Ekspresis ir palielinājis savu tirgus daļu no 10 līdz 25%, tādējādi apsteidzot Baltijas tranzīta servisu un kļūstot par otro lielāko pārvadātāju pēc kravu apgrozības rādītāja valstī.

“Uzņēmuma akcionāru AS Ventspils Tirdzniecības Ostas un AS Ventbunkers vadība 2016.gada otrajā pusē ieguldīja smagu darbu ar potenciālajiem kravu nosūtītājiem, lai saglabātu un piesaistītu lielākus kravu apjomus Ventspils ostai. Un Baltijas Ekspresis uzdevums bija ļoti īsā laikā spēt mobilizēt resursus un pārvest trīsreiz lielākus kravu apjomus nekā iepriekš. Faktiski no trīs krautiem vilcieniem diennaktī 2016.gada oktobrī, jau novembra beigās sākām vest desmit un vairāk vilcienus diennaktī,” saka Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētājs Māris Bremze.

Uzņēmuma plānos ir līdz gada beigām pārvadāt nepilnus astoņus miljonus tonnu kravu, un ir iespējams, ka arī šo robežu izdosies pārspēt. Šis apjoms būs lielākais visā Baltijas Ekspresis teju 20 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē.

Arī biedrības Baltijas asociācija – transports un loģistika (BATL) prezidente Inga Antāne ir gandarīta par uzņēmuma panākumiem, un norāda, ka tas ir ilga, mērķtiecīga darba rezultāts. “Baltijas Ekspresis potenciāls un jauda ļauj pārvadāt vēl vairāk kravu, jautājums ir vienīgi par tarifiem. Baltijas Ekspresis arī citi BATL ietilpstošie Ventspils uzņēmumi, ir pierādījuši savu spēju piesaistīt jaunus kravu apjomus, taču tranzīta nozares tālākai attīstībai nepieciešama konkurētspējīga vienota tarifa ieviešana. Transports un loģistika, tanī skaitā tranzīts, ir otra lielākā valsts tautsaimniecības nozare uzreiz aiz mežsaimniecības. Nozarē un ar to saistītajos izņēmumos kopumā nodarbināti 80 tūkstoši strādājošo, tā ik gadu Latvijas tautsaimniecībā ienes vienu miljardu eiro, un tie vēl ne tuvu nav nozares attīstības griesti. Baltijas Ekspreša sasniegtais 313% pieaugums to uzskatāmi apliecina,” uzsvēra Antāne.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Gatis Diedziņš/LETA