AS “Baltijas Ekspresis” (BE) pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē sācis kravu pārvadājumus uz Rīgas ostu. Pēc sadarbības līguma noslēgšanas ar Rīgas brīvostā strādājošo graudu pārkraušanas termināli SIA “Alpha Osta”, AS “Baltijas Ekspresis” pagājušajā mēnesī uz Rīgu nogādāja 15 kravas sastāvus, kuru kopējais apjoms bija vairāk kā 60 tūkstošus tonnu liels, “Ventspilnieks.lv” uzzināja uzņēmumā.

Vēsturiski AS “Baltijas Ekspresis” (kopš savas dibināšanas 1998. gadā) ir nodarbojies ar kravu pārvadājumiem tikai uz Ventspils ostā strādājošajiem uzņēmumiem, tādēļ sadarbības uzsākšanu ar SIA “Alpha Osta” BE valdes priekšsēdētājs Māris Bremze vērtē kā nozīmīgu soli uzņēmuma tālākās darbības paplašināšanā un izaugsmē.

“Sadarbību sākām šī gada augusta beigās, un esam gandarīti, ka klients ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem ir apmierināts. Uzņēmuma kravu pārvadājumu maršrutu tīkla paplašināšana, kā arī nesen gūtā iespēja strādāt Latvijas – Lietuvas pierobežas posmā bez monopolista SIA “LDz Cargo” starpniecības ļauj mums saviem klientiem piedāvāt ekonomiski izdevīgākus nosacījumus un tādējādi piesaistīt lielāku kravu apjomu. Klienti mūs ir novērtējuši kā atbildīgu sadarbības partneri, kurš spēj katram klientam piemeklēt vislabāko dzelzceļa pārvadājumu risinājumu, un esam gatavi arī sadarbībai ar kravu saņēmējiem Rīgas dzelzceļa mezglā,” saka Māris Bremze.

SIA “Alpha Osta”, kas savulaik tika veidots kā minerālmēslu kravu pārkraušanas termināls, savu infrastruktūru ir pārorientējis uz graudu pārkraušanu. “Alpha osta” esošā infrastruktūra nodrošina specializētus graudu uzglabāšanas bunkurus, automatizētu transportēšanas un kuģu uzkraušanas sistēmu, iespēju apkalpot “Panamax” izmēra kuģus, kā arī jaudīgu dzelzceļa infrastruktūru.

Jāatzīmē, ka šī gada septembrī AS “Baltijas Ekspresis” sadarbībā ar vienu no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā AS “Dobeles dzirnavnieks” atklāja arī jaunu maršrutu graudu pārvadāšanai Dobele–Ventspils. Kā norādīja Māris Bremze: “Mēs esam lepni par uzsākto sadarbību kā ar “Dobeles dzirnavnieku”, tā ar “Alpha Osta”. Mūsu kopīgā darba rezultātā ir izveidojies lielisks jauns produkts, ko piedāvāt Latvijas lauksaimniekiem un citiem kravu īpašniekiem. Mūsu klienti var būt pārliecināti, ka viņu kravas vienmēr droši un laikā nonāks līdz galamērķim.”

 

25.10.2021. / Autors: Ilona Bērziņa / Foto: Publicitātes foto