Lai arī reģistrētā bezdarba līmenis Ventspilī mēneša laikā pieaudzis par 0,1% un jūnija sākumā bija 5,9%, Latvijas lielo pilsētu vidū tas ir ceturtais zemākais rādītājs, liecina Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) publiskotie dati.

Jūnija sākumā bez darba Ventspilī bija reģistrētas 999 personas, taču NVA vakanču datu bāzē bija pieejamas 122 brīvas vakances, kas ir lielākais reģistrēto vakanču skaits pēdējo gadu laikā. NVA Ventspils filiālē skaitliski lielākais brīvo vakanču skaits ir šādās pozīcijās: zivju apstrādātājs (10), metāla konstrukciju atslēdznieks (10), metāla būvkonstrukciju montētājs (10), Valsts policijas inspektors (8), ražošanas iekārtas operators (7), metāla apstrādes iekārtas operators (5), šuvējs (5) un viesmīlis (5).

Latvijas lielāko pilsētu vidū zemākais reģistrētā bezdarba līmenis ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū bija Rīgā un Valmierā, proti, 4,5%. Ar 5,2% seko Jelgava, ar 5,9% – Ventspils, ar 6,2% – Jūrmala, ar 9,3% – Jēkabpils, ar 9,8% – Liepāja.

Kopumā reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies par 0,4% līdz 7,4%. Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis bija Rīgas reģionā – 4,7%, bet augstākais Latgales reģionā – 17,1%. Vienlaikus Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis pagājušā mēneša beigās bija 8,4%, Vidzemē – 8%, bet Zemgalē – 7%.

Pēc NVA direktores Evitas Simsones paustā, aģentūra regulāri veic darba devēju aptaujas un veido darba tirgus īstermiņa prognozes. Arī šopavasar tika veikta darba devēju aptauja, kurā atklājās, ka, ja 2016.gadu vairums darba devēju bija vērtējuši kā sarežģītu un uzņēmējdarbībai nedraudzīgu, tad 2017.gads tiek vērtēts optimistiskāk, turklāt darba devēji prognozē zināmu pieprasījuma stabilitāti vai pat pieaugumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA