Saskaņā ar Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) oficiālajiem datiem, aprīļa beigās reģistrētā bezdarba līmenis Ventspilī bija 6,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Kopumā aprīļa sākumā NVA uzskaitē bija 76 431 reģistrētais bezdarbnieks, bet aprīļa beigās – 71 705. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā samazinājies par 4 726 cilvēkiem.

Līdz ar to reģistrētā bezdarba līmenis valstī, salīdzinājumā ar 2017.gada martu, samazinājies par 0,5% punktiem un aprīļa beigās bija 7,8%.

Kā jau ierasts, zemākais reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī bija Rīgas reģionā – 4,9%, bet augstākais Latgales reģionā – 17,7%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis aprīļa beigās bija 9%, Vidzemē – 8,4% un Zemgalē – 7,4%.

Lielāko pilsētu vidū Rīgā ir joprojām zemākais bezdarba līmenis (4,6%), taču tieši tikpat zems bezdarba līmenis ir arī Valmierā, arī te tas pēc kārtējā samazinājuma ir sasniedzis 4,6% atzīmi. Seko Jelgava (5,2%), Ventspils (6,2%), Jēkabpils (9,6%), Liepāja (10,4%), Daugavpils (11,2%) un Rēzekne (14,7%).

Reģistrētā bezdarba līmenis aprīlī ir samazinājies visos valsts reģionos un lielākajās pilsētās, sasniedzot valstī zemāko rādītāju kopš 2009.gada, norāda NVA. Visvairāk bezdarba līmenis krities Kurzemē un Vidzemē – par 0,9% punktiem.

Turpina pieaugt NVA reģistrēto vakanču skaits. Šī gada četros mēnešos darba devēji NVA bija reģistrējuši 21 911 brīvās darba vietas un, salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, reģistrēto brīvo darba vietu skaits pieaudzis par 22%.

Bezdarba līmeņa pazemināšanos pavasara mēnešos ietekmē arī sezonalitāte. Uz maija sākumu NVA datu bāzē bija 515 vakances, ko darba devēji bija atzīmējuši kā sezonas darbus. Darba devējiem, reģistrējot vakanci NVA, nav obligāti jāatzīmē, ka tā ir sezonas vakance, tāpēc sezonas darba piedāvājumu ir vairāk.

“Šī gada sākumā mēs veicām darba devēju aptauju, tās rezultāti liecina, ka 2017.gadā jaunas darba vietas plāno izveidot 11% Latvijas darba devēju. Kopumā Latvijā 2017.gada laikā tiek plānots izveidot vairāk nekā 8 tūkstošus jauno darba vietu,” skaidroja NVA direktore Evita Simsone.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Evita Trifanova/LETA