Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā ir  saglabājies nemainīgi 4,8% līmenī, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rinda ir mazliet pieaugusi – oficiāli bez darba reģistrēto skaits ir par vienu cilvēku lielāks nekā pirms nedēļas, līdz ar to Ventspils pilsētā bez darba oficiāli ir 987 personas.

Vidējais bezdarba līmenis Ventspilī ir faktiski tāds pats kā Latvijā kopumā – vidēji 4,8% un 4,9%. Kurzemes reģionā vidējais bezdarba rādītājs ir nedaudz augstāks – 5,6%, kas skaidrojams ar augstāku bezdarbu atsevišķos novados. Ventspils novadā ir ceturtais augstākais bezdarba rādītājs visā Kurzemes reģionā (6,6%).

Republikas mēroga pilsētu vidū Ventspilij tuvu ir Liepāja un Jēkabpils – attiecīgi 5,5% un 5,6%. Daugavpils un Rēzekne ir tālāk – attiecīgi 7,1% un 8,8%. Priekšā esošās pilsētas ir tālu – zemākais bezdarba rādītājs ir Valmierā (3,2%) un Rīgā (3,3%), seko Jūrmala un Jelgava ar 3,8%.

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejamas 202 brīvas vakances, taču ir daudz darba devēju, kuri darbiniekus meklē bez NVA starpniecības. Visvairāk – 35 brīvas darbavietas – joprojām ir ceha strādniekiem. Joprojām tiek meklēti 22 kravas automobiļu vadītāji, 18 ēku celtnieki, pa 15 laukstrādniekiem, būvniekiem un noliktavas strādniekiem, 14 ceļa būves palīgstrādnieki un 11 santehniķi.

11.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com