Reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā Ventspils pilsētā marta trešajā dekādē ir saglabājies 4,8% robežās, liecina pašvaldības publiskotā informācija, atsaucoties uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem. Pašlaik Ventspils pilsētā bez darba ir reģistrētas 1025 personas, kas ir par četriem cilvēkiem mazāk nekā pirms nedēļas.

Bezdarba līmenis Ventspils pilsētā pakāpeniski pieaudzis jau kopš pagājušā gada beigām. Ventspilnieks.lv jau rakstīja, ka rudens otrajā pusē reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā bija noslīdējis līdz 4,0%, taču tad dažādu faktoru ietekmē pakāpeniski atkal pieauga. Proti, nepilnu četru mēnešu laikā vērojams kāpums par 0,8%. Ja vēl novembra otrajā pusē reģistrēti bija 860 bezdarbnieki, nepilnu četru mēnešu laikā viņu skaits ir pieaudzis par vidēji 170 cilvēkiem un tagad ir sasniedzis 1025 personas. Tiesa, tieši pirms gada šajā laikā bezdarbnieku skaits Ventspilī bija par simts personām lielāks.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pašlaik bezdarba līmenis Ventspilī ir pietuvojies vidējam rādītājam valstī (5,4%), kā arī Kurzemes reģionam (6,2%).

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā republikas nozīmes pilsētās ir Rīgā, kur šis skaitlis ir 3,2%. Turpat seko Valmiera ar 3,5%, nedaudz tālāk ar 3,8% ir Jelgava. Pirms Ventspils priekšā ir arī Jūrmala ar 4,0%. Aiz Ventspils seko Jēkabpils (6,3%), Liepāja (6,6%), Daugavpils (8,1%) un Rēzekne (10,4%).

NVA Ventspils filiāles datu bāzē šajā nedēļā ir pieejamas 148 brīvas vakances, taču, kā jau iepriekš ziņots, lielākā daļa prasa specifiskas zināšanas un prasmes, lai uz darba vietu varētu pretendēt ikviens strādāt gribētājs. Skaitliski joprojām vislielākais deficīts ir pēc rokas lokmetinātājiem, kur ir joprojām jau vairākas nedēļas problemātiski atrast 25 darbiniekus. Tāpat arī būvkonstrukciju montētājus (12), betonētājus (11), zivju apstrādātājus (10), metālapstrādes darbgaldu operatorus (10), metāla konstrukciju atslēdzniekus (10), metālapstrādātājus (5). Pārējās 36 profesijas, kas veido 59 darbavietas, ir pieprasītas ar trim un mazāk darba vietām, norāda pašvaldība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA