Reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā šā gada maija beigās bija 5,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, liecina Nodarbinātības Valsts aģentūras dati. Kopumā bez darba Ventspilī tobrīd bija 988 cilvēki.

Maija mēneša laikā bezdarba līmenis gan Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā un Jēkabpilī, gan Ventspilī ir samazinājies par 0,3%. Tas lielā mērā ir saistīts ar to, ka sākas sezonālie vasaras darbi, kuros ierasti tiek nodarbināti cilvēki, tāpat arī vasaras darbos iesaista jauniešus.

Pašlaik NVA vakanču datu bāzē Ventspils pilsētā ir reģistrēta 121 aktuāla vakance, kas ir lielākais reģistrēto vakanču skaits pēdējo gadu laikā. Pašlaik visvairāk brīvo vakanču ir šādās profesijās: metāla konstrukciju atslēdznieks (10), metāla būvkonstrukciju montētājs (10), Valsts policijas inspektori (8), ražošanas iekārtas operators (8), pavāra palīgs (7), galdnieks (5), metāla apstrādes iekārtas operators (5), pavārs (5) un veikala kasieris (5).

Lielo pilsētu vidū zemākais bezdarba līmenis 4,4% apmērā ir Rīgā un Valmierā, bet Jelgavā tas ir 5,2% robežās. Jūrmalā bezdarba līmenis ir 6,2%, Liepājā 9,8%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA