Ventspils pilsētā reģistrētā bezdarba līmenis, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, aizvadītajā nedēļā ir nedaudz samazinājies par 0,1% un bija 6,5% apmērā, tomēr tas ir arvien samērā augsts, liecina pašvaldības Ekonomikas nodaļas publiskotie Nodarbinātības valsts aģentūras dati. Taču būtisks fakts ir tas, ka brīdī, kamēr Ventspilī procentuālais rādītājs kādu brīdi īpaši nemainās, Kurzemes reģiona lielākā pilsēta Liepāja turpina samērā strauji attīstīties un pakāpeniski samazina bezdarba rādītājus. Jaunākie dati rāda, ka Liepāja ir noķērusi Ventspili – pašlaik abās pilsētās rādītājs ir vienlīdzīgs.

Pagājušajā nedēļā Ventspils pilsētā darba meklētāju rindas saruka par 18 personām, kopējam bezdarbnieku skaitam samazinoties zem 1,3 tūkstošu atzīmes – bez darba oficiāli bija 1297 pilsētas iedzīvotāji. Kopumā tas tomēr ir samērā augsts rādītājs, kāds pilsētā nav bijis kopš 2016. gada, liecina pašvaldības pieejamie dati. Tieši pirms gada darba meklētāju skaits pilsētā bija par teju 200 cilvēku mazāks.

Ja līdz šim Ventspilī attiecībā uz reģionu kopumā un valsts mērogā bezdarba līmenis bija zemāks par vidējo, tad šobrīd aina pakāpeniski mainās. Vēl pirms nedēļas Kurzemē šis rādītājs bija 6,6%, bet valstī vidēji tas – 6,3%. Nedēļas laikā Kurzemē rādītājs sarucis par 0,2% līdz 6,4%, bet valstī vidēji saglabājies nemainīgs.

Republikas mēroga pilsētu vidū zemākais rādītājs ir joprojām Valmierā un Rīgā, attiecīgi 4,4% un 4,8%. Seko Jelgava (5,2%), joprojām progresējošā Jēkabpils (6,1%) un Jūrmala (6,4%), bet aiz Ventspils un Liepājas seko Daugavpils (9,6%) un Rēzekne (10,7%).

Pirmdien publiskotajos datos teikts, ka šīs nedēļas sākumā NVA Ventspils filiālē bija reģistrētas 160 brīvas vakances 43 profesijās. Daudz brīvu darbavietu ir Ventspils slimnīcā, Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās, sporta skolā “Spars”, kā arī dažādās rūpniecības ražošanas uzņēmumos.

20.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com