Bezdarba līmenis Ventspilī pieaudzis līdz 6,7%

1310
Autors: Evija Trifanova/LETA
Autors: Evija Trifanova/LETA

Pagājušā gada decembrī bezdarba līmenis Ventspilī bija 6,7%, salīdzinājumā ar novembri šis rādītājs ir pieaudzis par 0,1%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Reģistrētā bezdarba līmenis visā valstī decembra beigās bija 8,4%, kas ir par 0,4% vairāk nekā novembrī.

NVA statistikas dati liecina, ka bezdarba līmeņa pieaugumu decembrī veido sezonas darbu veicēji. Analizējot profesijas, kurās reģistrētie bezdarbnieki bija strādājuši, bezdarbnieku īpatsvara pieaugums decembrī galvenokārt vērojams 8. un 9.profesiju pamatgrupā. NVA kā bezdarbnieki visvairāk decembrī bija reģistrējušies citur neklasificēti strādnieki, veikalu pārdevēji un pārdevēju palīgi, biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, lauksaimniecības un mežsaimniecības mašīnu, mehānismu un iekārtu operatori, ēku būvniecības strādnieki un citi.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis decembra beigās bija Rīgas reģionā – 5,3%, bet augstākais Latgales reģionā – 17,9%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis decembrī bija 10,4%, Vidzemē – 9,2% un Zemgalē – 8,2%.

Valsts lielākajās pilsētās reģistrētā bezdarba līmenis decembra beigās līdere ir Rīga (5,0%), seko Valmiera (5,7%), Jelgava (5,8%), Jūrmala (6,4%), Ventspils (6,7%), Jēkabpils (9,8%), Liepāja (11,2%), Daugavpils (11,5%) un Rēzekne (15,7%).