Reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā septembra sākumā bija 874 personas, kas ir par 10 personām mazāk nekā iepriekšējā mēneša beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles dati.

Šī mēneša sākumā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, ir 4,1%. Šī ir jauna metodoloģija, kuru NVA ieviesis kopš pagājušā mēneša. Pēc iepriekšējā aprēķina kārtības, kad bezdarba līmeni aprēķināja pēc ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, tad bezdarba līmenis Ventspils pilsētā būtu 5,2%.

Lielo pilsētu vidū Ventspilī ir piektais zemākais bezdarba līmenis. Zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā (3,2%) un Rīgā (3,3%), seko Jūrmala (3,5%) un Jelgava (3,6%). Aiz Ventspils seko Jēkabpils (5,6%), Liepāja (6,5%), Daugavpils (7,8%) un Rēzekne (10,3%).

Kopš augusta beigām bezdarba līmenis Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā un Rēzeknē ir samazinājies par 0,1%, bet pārējās republikas pilsētās bezdarba līmeņa izmaiņu nav.

NVA vakanču datu bāzē Ventspils filiālē bija reģistrētas 98 brīvas darbavietas. Skaitliski pieprasītākās profesiju vakances ir – zivju apstrādātājs (40), metāla būvkonstrukciju montētājs (10) un metāla konstrukciju atslēdznieks (9).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA