Pēc neliela, taču nepārtraukta Ventspils pilsētā reģistrētā bezdarba līmeņa darbspēja vecumā pieauguma vairāku mēnešu garumā, tas pirmoreiz sācis sarukt. Pirmdien bezdarba līmenis pilsētā bija 4,7%, kas ir par 0,1% mazāk nekā pirms nedēļas. Tā, atsaucoties uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles datiem, ziņo pašvaldība.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas samazinājušās par 21 personu, tomēr bezdarbnieku kopējais skaits vēl saglabājas nedaudz virs tūkstoša – 1004 personas. Līdz šim reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā Ventspils pilsētā bija ar nelielu, taču pieaugošu tendenci palielināties. Rudens otrajā pusē bezdarba līmenis bija vēl tikai 4,0%, taču tad dažādu faktoru ietekmē pakāpeniski atkal pieauga. Proti, nepilnu četru mēnešu laikā vērojams kāpums par 0,8% līdz 4,8%. Ja vēl novembra otrajā pusē reģistrēti bija 860 bezdarbnieki, nepilnu četru mēnešu laikā viņu skaits pieauga par vidēji 170 cilvēkiem un sasniedza augstāko atzīmi – 1030 personas.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā republikas nozīmes pilsētās ir Rīgā, kur šis skaitlis ir 3,2%. Turpat seko Valmiera ar 3,5%, nedaudz tālāk ar 3,7% ir Jelgava. Pirms Ventspils priekšā ir arī Jūrmala ar 3,9%. Aiz Ventspils seko Jēkabpils (6,3%), Liepāja (6,5%), Daugavpils (8,1%) un Rēzekne (10,3%).

Kā informē pašvaldība, NVA Ventspils filiāles datu bāzē pirmdien bijušas pieejamas 162 brīvas vakances, taču, kā jau iepriekš ziņots, lielākā daļa prasa specifiskas zināšanas un prasmes, lai uz darba vietu varētu pretendēt ikviens strādāt gribētājs. Skaitliski joprojām vislielākais deficīts ir pēc rokas lokmetinātājiem, kur ir brīvas 25 vakances. Tāpat arī būvkonstrukciju montētājs (12), betonētājs (11), metālapstrādes darbgaldu operators (10), zivju apstrādātājs (9), metāla konstrukciju atslēdznieks (8), metāla būvkonstrukciju montētājs (8), metāla apstrādes iekārtu operators (9), metālapstrādātājs (5) un traktorists (5). Pārējās 37 profesijas veido 61 darbavietu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA