Reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā darbspējas vecumā šajā nedēļā joprojām bija 4,1% robežās, informē pilsētas pašvaldība, atsaucoties uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas atstājuši deviņi cilvēki, šobrīd oficiāli bez darba Ventspils pilsētā ir 872 personas. Pašvaldība iepriekš pauda, ka šovasar cer uz bezdarba līmeņa samazināšanos līdz 4,0% vai pat vienu procentpunktu zem tā.

Kā liecina NVA statistikas dati, sestā daļa ir ilgstošie bezdarbnieki, vēl tikpat daudz ir invalīdi-bezdarbnieki. Nedaudz vairāk, taču arī sestās daļas apmērā ir pirmspensijas vecuma bezdarbnieki. Nedaudz vairāk nekā puse cilvēku ir bezdarbnieku rindās līdz pusgadam, kas ir absolūts vairākums. Ceturtā daļa bezdarbnieku rindās pavada no sešiem līdz 12 mēnešiem.

Republikas mēroga pilsētu vidū zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā (3,1%), aiz kuras seko Rīga (3,2%), Jelgava (3,5%) un Jūrmala (3,8%). Aiz Ventspils seko Jēkabpils (5,4%), Liepāja (6,1%), Daugavpils (7,3%) un Rēzekne (9,5%).

Šonedēļ NVA Ventspils filiālē pieejamas 155 brīvas vakances, taču skaitliski vislielākais pieprasījums ir pēc darba rokām jomās ar specifiskām prasmēm un/vai prasībām. Pa 11 darba vietām ir būvkonstrukciju montētājiem un rokas lokmetinātājiem, 10 darbavietas ir metāla konstrukciju atslēdzniekiem, vēl nepieciešami deviņi metālapstrādes darbgaldu operatori un metāla būvkonstrukciju montētāji.

Ventspils Augstskola izsludinājusi septiņu pētnieku vakances. Vēl ir vajadzīgi ceļu būves palīgstrādnieki, metāla apstrādes iekārtas operatori, mazumtirdzniecības veikalu pārdevēji un citi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA