Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā saglabājies nemainīgs un ir 4,9%, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. 

Nedēļas laikā bezdarbnieku rinda ir atkal nedaudz palielinājušās un šonedēļ bezdarbnieku skaits ir par septiņiem cilvēkiem lielāks nekā pirms nedēļas, līdz ar to Ventspils pilsētā bez darba oficiāli ir reģistrēti atkal nedaudz vairāk par tūkstoš ventspilniekiem – 1005 personas.

Vidējais bezdarba līmenis Ventspilī pēdējo pāris mēnešu laikā ir pieaudzis līdz vidējam rādītājam uz valsti kopumā – attiecīgi 4,9% pret 5,0%. Kurzemes reģionā vidējais bezdarba rādītājs ir nedaudz augstāks – 5,7%, kas skaidrojams ar augstāku bezdarbu atsevišķos novados.

Republikas mēroga pilsētu vidū Ventspilij tuvu ir Jēkabpils – abas pilsētas šķir 0,5%, attiecīgi 4,9% un 5,4%. Tuvu ir arī Liepāja, kurā bezdarba līmenis šonedēļ ir 5,6%. Daugavpils un Rēzekne ir tālāk – attiecīgi 7,0% un 8,8%.

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejama 204 brīvas vakances, taču ir daudz darba devēju, kuri darbiniekus meklē bez NVA starpniecības. Visvairāk – 35 brīvas darbavietas – ir ceha strādniekiem. Joprojām tiek meklēti 23 kravas automobiļu vadītāji, 20 zivju apstrādātāji, 19 ēku celtnieki, pa 15 laukstrādniekiem, būvniekiem un noliktavas strādniekiem, 14 ceļa būves palīgstrādnieki un 11 santehniķi.

11.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com