Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā atkal ir sarucis par 0,1% un noslīdējis līdz 3,9%. Tā liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas sarukušas par astoņiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 805 ventspilnieki.

Pieejamas ir 351 brīva vakance, un arvien liela daļa no tām ir tieši būvniecības nozarē. Jau vairāk nekā mēnesi tiek meklēti betonētāji un joprojām ir pieejamas 55 brīvas vakances. Tāpat joprojām tiek meklēti 30 būvkonstrukciju montētāji, 20 stiegrotāji, 16 ēku celtnieki. Parādījušās ar 25 brīvas darbavietas zivju apstrādātājiem, 16 automobiļu vadītājiem un 15 mehāniķiem, 14 gāzmetinātājiem, 10 projektēšanas inženieriem, rokas lokmetinātājiem, namdariem, metāla būvkonstrukciju montētājiem un būvinženieriem.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 3,1% un 3,2%. Ar 3,5% seko Jūrmala un ar 3.6% – Jelgava, bet aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,6%), Liepāja (5,2%), Daugavpils (6,6%) un Rēzekne (8,4%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay