Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā pieaudzis līdz 4,2%, kas divu nedēļu laikā ir kāpums par 0,2%, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas pieaugušas par 14 cilvēkiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 856 ventspilnieki.

Nedēļas laikā brīvo vakanču skaits sarucis teju par simtu, un šonedēļ ir 236 vakances. Līdz šim ilgstoši bija pieejamas 55 brīvas vakances betonētājiem, kas tagad ir sarukušas līdz 15. Šobrīd visvairāk – 43 – brīvas darbavietas ir kravas automobiļu vadītājiem. Ar 18 brīvām darbavietām seko zivju apstrādes joma, tiek meklēti 13 elektriķi, tāpat pieejamas pa 10 brīvām darbavietām būvniekiem, būvinženieriem, namdariem, apkopējiem un ķīmiskās tīrīšanas darbiniekiem.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 3,0% un 3,1%. Ar 3,2% seko Jelgava un ar 3,4% – Jūrmala. Ilgstoši piektajā vietā esošo Ventspils pilsētu nu apdzinusi Jēkabpils, kas strauji deldē bezdarba rādītājus un šobrīd skaitlis ir noslīdējis jau līdz 4,1%. Aiz Ventspils seko Liepāja (4,9%), kas arī pēdējā laikā ievērojami samazina bezdarba rādītāju, kā arī Daugavpils (6,4%) un Rēzekne (8,3%).

05.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay