Brīdina, ka medicīnas pakalpojumu sniegšanas laiks pagarināsies

572

No pirmdienas, 20.aprīļa, ar veselības ministres rīkojumu ārstniecības iestādēs visā Latvijā daļēji atjaunoti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi. Tikmēr Nacionālā veselības dienesta Ārstniecības pakalpojumu departamenta direktora vietniece Līga Gaigala brīdina, ka medicīnas pakalpojumu sniegšanas laiks pagarināsies.

Pacientu apkalpošanas tempu samazināšanās saistīta ar drošības pasākumiem Covid-19 izplatības novēršanai. Proti, pēc pacientu vizītēm ārstniecības iestādes veiks rūpīgāku dezinfekciju nekā pirms epidēmijas sākuma.

Gaigala informēja, ka pašlaik prioritāri pakalpojumus saņems tie, kuriem pienākusi rindas kārtība, bet tie, kuriem ārkārtas situācijas laikā pakalpojumu atteica, ir ierakstīti gaidīšanas sarakstā un ārstniecības iestādes meklēs iespējas viņiem nodrošināt pakalpojumus.

Ventspils poliklīnika pašlaik sniedz šādus pakalpojumus:

 • ģimenes ārstu palīdzība un konsultācija;
 • vakcinācija(tostarp pret ērču encefalītu);

ārstu speciālistu konsultācijas:

 • akūtos gadījumos;
 • pacientiem ar hroniskām saslimšanām (iespēju robežās attālināti);
 • pirmreizēji – endokrinologa, oftalmologa (acu ārsta) un neirologa apmeklējums;

diagnostiskie izmeklējumi:

 • akūtos gadījumos;
 • plānveidā – krūšu mamogrāfija (valsts organizētais skrīnings), ultrasonogrāfija, rentgenoloģija, elektrokardiogrāfija (tostarp Holtera monitorēšana), veloergometrija(ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu);
 • diabētiskās pēdas aprūpe;
 • veselības aprūpes pakalpojumi noteiktām pacientu grupām– grūtniecēm, “Zaļā koridora” pacientiem, onkoloģiskajiem pacientiem, HIV/AIDS pacientiem, tuberkulozes pacientiem, psihiatriska profila pacientiem un traumu seku pacientiem;
 • veselības aprūpes pakalpojumi mājās;
 • konsultācijas lipīgo ādas slimību un seksuāli transmisīvo slimību pacientiem;
 • rehabilitācijas pakalpojumi personām, kam to atlikšana var radīt invaliditātes risku un/vai darbspēju zaudēšanu.

Minētie pakalpojumi (izņēmums ir laboratoriskie izmeklējumi, ja pacientam ir ārsta nosūtījums) pašlaik tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz e-pastu registratura@ventspilspoliklinika.lv. Iespēju robežās plānveida veselības aprūpes pakalpojumi pēc to daļējas atjaunošanas sākotnēji tiek sniegti tiem pacientiem, kuru pieraksts tika atcelts, kad valstī izsludināja ārkārtējo situāciju.

Ventspils poliklīnika lūdz pacientus ar augšējo elpceļu infekcijas simptomiem atcelt vai pārcelt poliklīnikas apmeklējumu. Atsevišķi ārsti speciālisti, tostarp dermatologs venerologs, onkologs ķīmijterapeits, endokrinologs, bērnu alergologs un bērnu pneimonologs, konsultē arī attālināti. Uz attālinātu konsultāciju iespējams pierakstīties, ne tikai sazinoties ar reģistratūru, bet arī portālā www.piearsta.lv.

Atgādinām, ka Ventspils poliklīnikā pašlaik var iekļūt tikai pa vienu ieeju – no pagalma puses. Poliklīnikas administrācija aicina pacientus ierasties tikai uz pieraksta laiku, lai lieki nedrūzmētos.

24.04.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto: Publicitātes