Koruptīvo darbību dēļ pastāv augsts risks, liekot atmaksāt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta par Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecībai piešķirtos 10,95 miljonus eiro. To aģentūrai LETA apliecinājusi Centrālās finanšu līgumu aģentūrā (CFLA) Komunikācijas un klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Daiga Reihmane.

Kā norāda CFLA Komunikācijas un klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Daiga Reihmane, jau ir apturēta maksājumu veikšana ES fondu projektā. “Tā kā Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas būvniecībā tiek izmantoti ES fondu līdzekļi, CFLA vērsās Iekšējās drošības birojā (IDB), lūdzot sniegt informāciju, vai kukuļošanas lieta skar ēkas būvniecības procesu. Tikko ir saņemta apstiprinoša atbilde, un CFLA lems, kādas finanšu korekcijas piemērot šajā ES fondu projektā, neizslēdzot iespēju, ka pastāv risks ES fondu finansējumu atmaksāt pilnā apjomā,” teica Reihmane.

Līdz šā gada februārim jau ir tikusi izmaksāta lielākā daļa paredzētā finansējuma – 7,9 miljoni eiro. Projekta kopējās izmaksas ir 10,949 miljoni eiro, tajā skaitā 9,307 miljoni eiro ERAF finansējums un 1,642 miljoni eiro Latvijas valsts budžets. “Taču, vērtējot pārkāpumus un lemjot par piemērojamajām korekcijām, nav būtisks izmaksātā vai vēl izmaksājamā finansējuma apjoms, proti, runa ir par projektu kopumā. Tādā gadījumā, ja lēmums paredz izdevumus atzīt par neatbilstoši veiktiem, ES fondu projektā paredzētie līdzekļi ir jāatmaksā,” aģentūrai LETA norādīja Reihmane.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay