Piektdien virs Centrāleiropas pastiprināsies anticiklons, un tā ziemeļaustrumu perifērija noteiks laika apstākļus Latvijā. Daudzviet uzspīdēs saule, un neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien Kurzemē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Gaiss tuvākajās dienās pakāpeniski iesils un svētdien gaidāma vasarīgi karsta diena: termometra stabiņš pārsniegs +20 grādu robežu. Arī naktis nedēļas nogalē gaidāmas salīdzinoši siltas – gaiss nebūs vēsāks par +8…+12 grādiem.

Jaunās nedēļas sākumā Latvijai no Skandināvijas pietuvosies neliels, bet aktīvs ciklons, un tā dienvidu, dienvidrietumu mala noteiks laika apstākļus darba nedēļas sākumā. Pirmdien naktī plaša nokrišņu zona virzīsies pāri Latvijai, bet to pavadīs arī brāzmains rietumu, ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā par pāris grādiem pazemināsies.

Lietains un mākoņains laiks saglabāsies līdz pat jūnija pirmajām dienām, kad nokrišņi pakāpeniski pierims un debesis vairāk skaidrosies. Gaisa temperatūra šajā periodā naktīs pieturēsies +7…+10 grādu robežās, bet dienās gaiss neiesils vairāk kā +15 grādi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC