Pēc ilgstoši lietainām dienām nedēļas nogalē laika apstākļi atkal gaidāmi sausāki, siltāki un saulaināki, līdz ar to brīvdienās ir gaidāma ilgi gaidītā atvasara, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm ziņo Latvijas Radio.

Jau šodien mākoņu daudzums sarūk, tomēr vēl ik pa brīdim uzlīst, brīžiem pat stipri. Ceturtdien Ziemeļkurzemes piekrastē debesis būs mākoņainas, taču pamazām latvijai tuvojas anticiklons, kura ietekmē ar dienvidaustrumu, austrumu vējiem pie mums atnesīs sausāku un siltāku gaisu.

Termometra stabiņš nedēļas nogalē pakāpsies līdz +15…+20 grādiem, sestdien vietām gaiss iesils vēl siltāks. Tomēr naktis joprojām būs dzestras, kad temperatūra noslīdēs līdz pat +5 grādiem.

Kā ziņo Latvijas Radio, ilgtermiņa prognozes ļauj cerēt uz sausu laiku līdz pat septembra beigām.

Jāatzīmē gan arī tas, ka laika posmā no 1. līdz 19.septembrim nokrišņu daudzums Latvijā kopumā sasniedzis 121 milimetru, līdz ar to šis ir kļuvis par lietaināko septembra mēnesi šajā gadsimtā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Šomēnes visvairāk nolijis Kalnciemā – 160 milimetri. Parasti septembrī lietainas ir 13-17 dienas. Vidējā mēneša nokrišņu summa kopumā Latvijā ir 71 milimetrs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA