Šīs brīvdienas Ventspils pusē gaidāmas apmākušās, brīžiem gaidāmi nokrišņi lietus un pat slapja sniega veidā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Brīvdienās, sestdien un svētdien, ciklona centrālā daļa virzīsies tālāk uz dienvidaustrumiem un Latvijā kopumā saglabāsies cikloniem raksturīgie laika apstākļi. Daudzviet tiks novēroti nokrišņi: galvenokārt lietus un slapjš sniegs, un lielā teritorijas daļā no jauna pastiprināsies vējš. Ciklonam līdzi nesot palielinātu mākoņu daudzumu, naktis būs siltākas nekā aizvadītajā nedēļā, proti, vidēji +4 grādi.

Sestdienas pirmā puse būs apmākusies, savukārt no pēcpusdienas sāks līt, vakarpusē gaidāms pat slapjš sniegs. Pūtīs brāzmains ziemeļrietumu vējš, kas sasniegs 15 m/s. Gaisa temperatūra būs +6 grādi. Līdzīgi laika apstākļi gaidāmi arī svētdien.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus kopumā turpinās noteikt ciklonu darbība. No rietumiem Baltijas jūras reģionu sasniegs jau jauns ciklons, kas Latvijā nesīs palielinātu nokrišņu daudzumu un brāzmainu dienvidu, dienvidrietumu vēju. Gaisa temperatūra būs nedaudz augstāka nekā brīvdienās – vietām dienās varētu atkal tikt sasniegti +10 grādi. Šī brīža prognozes liecina, ka nedēļas otrajā pusē laika apstākļi sāks mainīties – virs Baltijas izveidosies augsta spiediena apgabals, kā ietekmē laiks būs lielākoties sauss un debesīs vairāk spīdēs saule.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC